ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

محمدعلی اثنی عشری: چه کسانی پاسخگوهستند , مصرف مشروبات الکلی بشرط اثبات هم مجازاتش شلاق است و نه مرگ وآوارگی خانواده ها!!

نوشته شده توسط مدیریت سایت on . نوشته شده در مطالب نمونه

 
رئیس پزشکی قانونی:شاهد سونامی مصرف الکل در کشور هستیم
ونقل میکرد که روزی از روزها در دهه ۱۳۸۰ ه ش هنگام بحث با دکتر عبدالکریم سروش و درکنار رود سن فرانسه همین بحث مشروبات الکلی را داشتیم ...میگفت آقای دکتر سروش ، به شو خی و یا جدی معتقد بود و میگفت فکر میکنم چنانچه پیامبر اسلام ( ص ) در فرانسه به پیامبری مبعوث میشد ، شاید شرب خمر درحدی که اینجا دیده میشود جایز شمرده میشد.
واقعا و جدا اینگونه مسائل قابل تأمل است ،بفرماييد مسؤل مسموم و كشته شدن افرادی که در اثر مشروبات الکلی غیر استاندارد ، کشته شده اند کیست ؟!! خورد خوراک افراد تحت تکفل این قربانیان و مخا رج سر سام آور زندگی آنان چه میشود ؟
رئیس_پزشکی_قانونی:شاهد سونامی_مصرف الکل_در کشور هستیم ارائه برخی از آمارها تاثیر منفی می‌گذارد جزئیات در  سالهاست تحت عنوان ناهنجاری های اجتماعی اینگونه عکسها و خبرها زیاد منتشر میشود حقیر بعنوان فردی که علی رغم داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی فنی ، عمدتا درچهل سال گذشته در حوزه های فرهنگی ، هنری و اجتماعی تلاش میکرده ام متاسفم که بعضا افرادی متولی مسایلی شدند که نه درک درستی از نحوه برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی داشتند ، نه روش و منش بزرگان ادیان الهی و اندیشمندان علوم روانشناسی دنیای مدرن را خوب می دانستند!! ذکر چند نمونه از مقابله های پرخطر وجدی من با دیدگاهها و روشهای بنظرم مخرب ، خالی از لطف نیست : ۱_ همین موضوع شرب خمر: امثال حقیر که معتقد به کاربرد روشهای آرام ، علمی و کارشناسی با مسایل بودیم غیر از شرب خمر در ملاءعام که طبعا مورد صلب آسایش دیگران میشد با بگیر و ببند و سرکوب مخالف بوده و هستیم . خدارحمت کند دوستی را که مسؤلیتی در رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه داشت ( حقوق دان مرحوم اکبر عموشاهی ) ونقل میکرد که روزی از روزها در دهه ۱۳۸۰ ه ش هنگام بحث با دکتر عبدالکریم سروش و درکنار رود سن فرانسه همین بحث مشروبات الکلی را داشتیم ...میگفت آقای دکتر سروش ، به شو خی و یا جدی معتقد بود و میگفت فکر میکنم چنانچه پیامبر اسلام ( ص ) در فرانسه به پیامبری مبعوث میشد ، شاید شرب خمر درحدی که اینجا دیده میشود جایز شمرده میشد. واقعا و جدا اینگونه مسائل قابل تأمل است ،بفرماييد مسؤل مسموم و كشته شدن افرادی که در اثر مشروبات الکلی غیر استاندارد ، کشته شده اند کیست ؟!! خورد خوراک افراد تحت تکفل این قربانیان و مخا رج سر سام آور زندگی آنان چه میشود ؟ ادامه دارد...

 

قطعا جناب دکتر سروش منظورشان از این جمله که : «« شاید شرب خمر درحدی که اینجا دیده میشود :

( کشور فرانسه )جایز شمرده میشد.»» ناشی از مشاهده موارد زبر و مقایسه آنها  با موارد مشابه در کشورهای اسلامی و بخصوص ایران بوده است .

الف: در کشورهای پیشرفته مثل فرانسه مقدار مصرف مشروب برای هر فرد در حدی نیست که فرد را مست و لا یعقل کند تا کنار خیابان عربده بکشد و موجب صلب آرامش و آسایش دیگران شود . در حالیکه تقریباً اکثر ایرانیانی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را بیاد می آورند چنین صحنه هایی را در شهرهای مختلف دیده اند!! بنده خود چند بار شاهد بودم که در سالهای قبل از انقلاب فرد بخصوصی آنقدر مشروب خورده بود که اورا در حالیکه از خود بیخود و مست شده بود از جوی کنار خیابان بیرون می آوردند تا مثلا چند ساعت بعد از مستی خارج وبهوش آمده و به راهی که میخواست ٌ برود .

ب:  در کشورهایی همچون فرانسه ماموران ٌ مراقبند تا مزاحم!! و برای مراقبتها مقررات و روشهایی دارند ...مثلاً کسی که مشروب خورده است چنانچه پشت فرمان اتوموبیل نشسته و رانندگی کند مشمول جریمه های سنگین میشود:

موردی را در سئول مرکز کره جنوبی شاهد بودم ...در یک سفرکاری به کشور کره شبی میزبان ما در رستورانی بنده را دعوت کرد و کارمندان شرکت اوهم بودند , غالباً و بجز افراد انگشت شماری مثل بنده ٌ در کنار غذا مشروب هم می نوشیدند ... تا بنده متوجه شدم خانمی از همکاران مدیر شرکت میزبان ٌ مشروب نمیخورد . از روی حس کنجکاوی پرسیدم

«« چرا؟ پس این همکار شما مشروب نمیخورد ؟؟ آقای Lee  مدیر شرکت میزبان بمن توضیح داد که اولا همانگونه که در سالن مشاهده میکنی بسیاری از خانمها و بخصوص دوشیزگان مشروب نمیخورند!! وثانیاً این خانم پس از مراسم میهمانی قراراست رانندگی کند و همه را به مقصد برساند و براساس مقررات اینجا چنانچه راننده , مشروب خورده باشد ؛ مجازات سختی برای اودر نظر گرفته شده است .

«« حالا در ایران و در صفحه حوادث روزنامه ها بعضا  میخوانیم که راننده یک  ماشین سنگین

( مثلا اتوبوس ) یک پاتیل مشروب غیر استاندارد قاچاق و یادست ساز خورده و بظاهر خیلی شنگول از شهری به شهر دیگز حرکت میکند و دراثر حادثه تصادف دلخراشی  جان خود ؛ سرنشینان و بعضا مسافران معصوم و بیگناه خودروهای سبک و سنگین دیگر را به کام مرگ ومصدومیتهای شدید می کشاند !!»»

ج : کدام محصول ما در حد استانداردهای کشورهای پیشرفته است که یک نوشیدنی آنهم قاچاق و ممنوع اینگونه باشد ؟؟!!

بیخود نیست ؟! که حضرت رسول و یا علی علیهم السلام فرموده اند :

الانسان حریص علی ما منع

««( الانسان حریص ٌ علی ما مُنِع )  نهج الفصاحه ح ش 571

درتالیفات ووبلاگهای زیادی به این جمله برخورد می کنیم که نویسندگان، آنرا خبری نبوی (ص)

 وگاهی از علی ( ع) قلمداد کرده اند.»»

تا کی و چرا؟ باید همواره شاهد انتشار اخبار گهگاه سهمگین و دلخراش اینچنینی باشیم !!؟؟

ایضاً در خصوص مواد افیونی و مخدر اوضاع ٌ همینگونه است !! مدتی قبل در حوادث ؛ مطلع شدم که در اثر توزیع و مصرف مخلوط و معجونی بنام تریاک تعداد زیادی از مصرف کنندگان که موادی امثال گریس خودروها و ...در آن بوده است دچار مسمومیت و بعضاً مرگ و میر شده اند !!

نتیجه و در خواست از متولیان اداره امور کشور:

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و پیشرفته بر هرنوع فساد و تباهی و محصولات زاید و ظاهراً بی خاصیت مدیریت کارآمد صورت میگیرد , ببینید فقط در تهران روزانه ده هزار تن زباله جمع آوری میشود و بجز مقدار کمی از آن که بازیافت و یا به کود کمپوست تبدیل میشود مابقی با هزینه های گزاف به اطراف کلانشهر تهران حمل میشود , موضوعی که در بسیاری از شهرهای ایران اساساً مشکل ایجاد کرده و اوضاع روز به روز بد تر میشود پیشنهاد جدی من باتجربیاتی که از مسافرت به بیش از بیست کشور دنیا دارم اینست که:

برهرانچه که گفته شد و یابدلایلی ناگفته ماند حتی روسپیگری که از دیرینه ترین کسب و کارهاست میشود و باید مدیریت کرد .

والسلام

محمدعلی اثنی عشری

دوشنبه شانزدهم / مهرماه / 1397

اشتراک گذاشتن این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر