ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

محمدعلی اثنی عشری: متولیان امورومردم بویژه بعضی از زنان و مردان ایران زمین !!: نگذارید بعضی از ایثارگران ؛ جانبازان ؛ آزادگان و خانواده های شهدا؛ از کرده پشیمان شوند؟؟!!

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب نمونه

محمدعلی اثنی عشری: واما استخوانی در گلو مانده که پس از حدود سی سال الآن منتشر میکنم !!

 آخرین آمار ننگ آوری که سال 1395 منتشرشد عبارت بود از :  110 هزار دکترای بیکار - حدود 3.5 میلیون لیسانس و فوق لیسانس و 12.5 میلیون نفر اصحاب کسب و پیشه و مهارتهای حداقلی تا حداکثریِ فنی و تخصصی بودند و الآن علی القاعده خیلی بیشترند که اینجانب «« محمدعلی اثنی عشری ؛ مهندس برق - برادر دو شهید و سه جانباز و مصدوم دفاع مقدس توضیح بیشتر را در دیدار نوروزی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی وجمع عظیمی از مسئولین کشور توضیح دادم که متن این گفتار کوتاه در زیر منتشر شده است »»محمدعلی اثنی عشری: در خصوص دسته اول و دوم فعلا چیزی نخواهم گفت و اما در مورد دسته سوم ...  حضرت زینب سلام الله علیه پس از حدود یکسال فریاد کشیدن و تلاش بی وقفه در ادامه راه امام حسین (ع ) و یارانش میگویند درکن   -در مسجد کوفه و شهرکوفه همین ماجرا و با خطبه های جانانه حضرت زینب سلام الله علیه تکرار شد و آنچنان به زعم لشگریان یزید شیرینی پیروزی بکام آنان تلخ شد که دودمان آنان بباد رفت وبسیاری از آنها از کرده ؛ پشیمان شدند.   3 - تا جاییکه من میدانم تا آن زمان درجنگها و بویژه رسم بسیاری از اعراب این بود که بعد از پیروزی در هرجنگی علاوه برقتل و غارت به شیوه چنگیزخان مغول ؛ زنان و دختران در امان نبودند و بعنوان برده های جنسی ...و یا برای بیگاری کشیدن از آنها به اصطلاح جزوغنایم جنگ توسط لشگریان پیروز محسوب شده و بین لشگر پیروز تقسیم می شد و این اولین جنگی بود که در آن زمان  به پایداری خاندان آل محمد صلی الله علیه و آلهم اجمعین و بویژه زینب کبری  برای هیچ دختر و زنی چنین اتفاقی نیفتاد! یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند

 

سردار شهید حمید باکری قائم مقام لشکر 31 عاشورا
تاریخ شهادت: 6/12/1362 – جزیره مجنون


«دعا كنيد كه خداوند شهادت را نصيب شما كند، در غير اين صورت زماني فرا مي‌رسد كه جنگ تمام مي‌شود و رزمندگان امروز سه دسته مي‌شوند:

 یک: دسته‌اي كه به مخالفت با گذشته خود برمي‌خيزند و از گذشته خود پشيمان مي‌شوند.

دو: دسته‌اي كه راه بي‌تفاوت را بر مي‌گزينند و در زندگي مادي غرق مي‌شوند.

سوم: دسته‌اي كه به گذشته خود وفادار مي‌مانند و احساس مسئوليت مي‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهيد با رسیدن به شهادت از عواقب زندگي پس از جنگ در امان بمانيد، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خير نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسيار سخت و دشوار خواهد بود.»

محمدعلی اثنی عشری: در خصوص دسته اول و دوم فعلا چیزی نخواهم گفت و اما در مورد دسته سوم ...

حضرت زینب سلام الله علیه پس از حدود یکسال فریاد کشیدن و تلاش بی وقفه در ادامه راه امام حسین (ع ) و یارانش میگویند درکن

 -در مسجد کوفه و شهرکوفه همین ماجرا و با خطبه های جانانه حضرت زینب سلام الله علیه تکرار شد و آنچنان به زعم لشگریان یزید شیرینی پیروزی بکام آنان تلخ شد که دودمان آنان بباد رفت وبسیاری از آنها از کرده ؛ پشیمان شدند.

 3 - تا جاییکه من میدانم تا آن زمان درجنگها و بویژه رسم بسیاری از اعراب این بود که بعد از پیروزی در هرجنگی علاوه برقتل و غارت به شیوه چنگیزخان مغول ؛ زنان و دختران در امان نبودند و بعنوان برده های جنسی ...و یا برای بیگاری کشیدن از آنها به اصطلاح جزوغنایم جنگ توسط لشگریان پیروز محسوب شده و بین لشگر پیروز تقسیم می شد و این اولین جنگی بود که در آن زمان  به پایداری خاندان آل محمد صلی الله علیه و آلهم اجمعین و بویژه زینب کبری  برای هیچ دختر و زنی چنین اتفاقی نیفتاد!
یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند

بحث را با چند خاطره مستند اما دلخراش ادامه میدهم :

الف : مرحوم پدرم احمد اثنی عشری درخاطرات جبهه خود نوشته است : درحال عبور از بعضی شهرها و روستاهای جنگ زده  به شهر ...؟  رسیدیم وعلی رغم اینکه این شهر اشغال شده توسط صدامیان دوباره باز پس گرفته و جزو حاکمیت جمهوری اسلامی قرارداشت بعضی دوستان همراه گفتند برویم بر سرگلستان شهدا این شهر ادای احترام کرده و فاتحه ای بخوانیم...ورفتیم بر مزار شهیدان ...فردی ازبازماندگان اهالی شهر را که با فرار و گریزهای مکرر جان سالم بدر برده بود برمزار شهیدان دیدیم ....

از اوپرسیدم ؟ چرا همه سنگ قبرهای  شهدا مردان هستند ...مگر زنی در این شهر نبوده است ...در حالیکه اشک ازچشمانش جاری شد ؛ گفت چرا بودند اما با یورش مغول وار بعثی ها !

-          مردان باقیمانده از شهر را نزدیک تپه ای جمع کرده و همه را داخل کانالی ریختند و در حالیکه همه آنها زنده و دست بسته بودند ؛ با لودر و بلدوزر زنده زنده خاک را بر روی آنان ریختند !!

-          زنان و دختران را هم به یک طناب طولانی بسته و باخود بردند !! برای بردگی جنسی و کنیزی !!!

ب : آقای ...از رزمندگانی بود که بعد از آزاد سازی شهردیگری به آنجا رسیده بود او از قول یک رزمنده بومی و محلی دیگر که آنهم بافرار و گریزهای مکرر در دوران اشغال تا باز پس گیری شهر زنده مانده بود نقل کرده بود که غالباً شبها درکمین بودم تا در بعضی نقاط شهر یک ؛ دونفر از اشغالگران بعثی را بدرک واصل کنم و میکردم :

نزدیک غروبی به خانه ای رسیدم که رفت و آمد در آنجا تقریباً زیاد بود ...در کمینگاهی نشستم تا کمی خلوت شد ودیگر کسی رفت و آمد نمیکرد !!

گلننگدن را کشیدم و از کنار پرده ای که معلوم بود آن طرف پرده که ارتفاع آن حدود دومتر و طول آن حدود شش متر بود آهسته آهسته رفتم و معلوم بود که پشت پرده یک سالن بزرگی هست که افرادی داخل آن هستند.

به قسمت ورودی سالن که رسیدم باصدای بلند گفتم ...«« ایسسسسست »» ووارد شدم و صحنه بسیار دلخراشی را دیدم که حدود سی سال است همچون استخوانی در گلو مانده و من نویسنده هم از اینگونه استخوانهای در گلو مانده بسیار دارم !!

تصور کنید تقریبا همان زمانهای دفاع مقدس عضو شورای طرح و برنامه شبکه اول سیما باشی و برای آگاه سازی مردم و انتقال فجایعی نظیر آن به نسلها و جبهه ندیده ها درداخل و تنویر افکار عمومی درجهان ؛ پیشنهاد نمونه هایی از این فاجعه را برای تهیه فیلم مستند و یا سینمایی بدهی و مخالفت شود !!...

واما استخوانی در گلو که پس از حدود سی سال الآن منتشر میکنم !!

آن جوان رزمنده نقل کرد که پس از گفتن ایسسسسسسسسسسست و آنهم باصدای بلند ...دیدم حدود ده دخترجوان و زنان به اسارت گرفته شده که همه روی تختهای کنار دیوار به زور بعثی ها دراز کشیده بودند همه یک پارا روی زمین و پای دیگر رابه دیوار !!

و آماده برای پذیرش تجاوزی دیگر ...!!!

یکی ؛ دونفر از دختران و خانمهای به اسارت گرفته شده فوراً متوجه میشوند که این جوان رزمنده بومی ومحلی می شناخته ؛ باتاثر و هیجان هرچه تمام می پرسد ...خانم و یا دختر خانم ...موضوع چیست !!؟؟ سریع همه متوجه میشوند که این فرد ایرانی ؛ بومی و اهل محل است .

آن خانم یادختر خانم با اشک و آه توضیح میدهد که پس از ورود اشغالگران عراقی به شهرما غالب مردان را زنده به گورکردند!! و زنان و دختران جوان را برای کنیزی و بردگی جنسی باخود بردن ویا به امثال اینجا آوردند...

ج : کمتر از پنج سال قبل که آقای علی جنتی وزیر ارشاد بود روزی از تشدید ناراحتیهای مربوط به حضورم در جبهه و برای خوردن داروهایم به یک فرهنگسرا- موزه رسیده و متوقف شدم پس گرفتن آب و خوردن داروهایم ؛ از نگهبان پرسیدم مدیر این مرکز فرهنگی هنری کیست؟ ...گفت آقای محسن مسعود شاهی ...گفتم هستند ؛ نگهبان گفت بلی ...خواستم به او تلفن بزند تا چنانچه مقدور است این دوست حدود چهل ساله را ببینم ...فوراً هماهنگ شد و رفتم دفتر آقای مدیر ...پس از احوال پرسی و گفتگوهای مختصری ؛ چون میدانست با جناب علی جنتی هم آشنایی حدود چهل ساله دارم مطلب زیر را گفت و خواهش کرد در صورت امکان از جناب وزیر وقت بخواهم تا در ساختن فیلمی از خاطره خود دیده او و امثال آن اوراکمک کنند ....

و اما مشاهدات و مطلبی که آقای محسن مسعودشاهی برایم گفت ...گفتند بعد از آزاد سازی شهرسوسنگرد یک گروه تحقیق به آنجا رفتیم ...اطراف سوسنگرد به شهرکوچک و یا روستایی رسیدیم که هنوز آوارگان بازنگشته بودند...الاً یکنفر مرد سالخورده ای که درب یک خانه ویران شده نشسته بود ....دوستمان گفت از ماشین پیاده شده و بسمت آن مرد رفتیم و بعد از سلام و ...پرسیدم چرا؟ اینجا ؛ آنهم تنها !!؟؟ مگر خانه و اهل وعیال نداری؟ بعد از مکث و تامل جانسوزی آهی کشید و گفت چایی میل دارید ...خسته هستید ...گفتیم خانه ات کجاست ...گفت همین جا ... و تعارف کرد رفتیم داخل ؛ بااسباب اولیه یک زندگی تک نفره داخل اتاقی چایی آماده کرد و آورد؛ گفتیم این منزل توست ؟ گفت بلی . پرسیدیم زن و فرزندت چی؟ گفت همینجا داخل اتاق !!! گفتیم ماکه چیزی نمیبینیم ...مرد میانسال سوسنگردی با انگشت خود چند کیلومتر آنطرف تر تپه ای را نشان داد و گفت ؛ در خانه بودیم که ناگهان با انواع سلاح های سبک و سنگین لشگریان صدام هجوم آوردند ...بسرعت باد می آمدند !! زن و دو دختر جوانم بیلی را برداشتند و مرا هم به داخل اتاق بردند سه نفری شروع کردند قبری بکنند وآن مرد سوسنگردی ادامه داد ازمن اسرار که بگئارید بروم برای مقابله و از آنها انکار که اول مارا دفن کن وبعد فرار یا چنانچه سِلاحی پیداکردی برو و بجنگ : وای !! چه وحشتناک و دلخراش !!!...تا نهایتا باقسم و التماس , کاری که نباید بشود شد!! همین کف خانه قبر سه نفره ای را خودشان کندند و رفتند داخل قبر و از من هم با التماس وقسم و آیه خواستند تا خاک را بر روی آنها بریزم ...آنهم درناکتر اینکه هرسه زنده بگور شدند!!!

و اما توضیحات و عنایات اهل منبر و مسجد ....

1 – رزمندگان برای خدا رفتند ...جواب : خدا وند که قادر متعال است ...چه نیازی به جنگیدن مادارد ؟

2 – برای حفظ ناموسشان رفتند .جواب : دربسیاری از موارد موجب افتخار است اما در بعضی موارد نه !! حتی درک نمیکنند , احترام نمیگئارند !!گاهی برای مقاوت بر سر مانع شدن از یک تپه ..که زیر آن نه نفت بود و نه طلا ونه دیگر منابع طبیعی شاید یکصد نفر از رزمندگان به طرز دلخراشی به شهادت رسیده و یا مجروح .و جانباز می شدند !! که چی لشگریان صدام به چند روستا و احیاناً شهرکوچکی به تصرف و اشغال بعثی ها در نیاید ...حالا چی ؟ در تحقیقی که خواندم ...هرشب تعداد زیادی از همچون روستاهایی میدان راه آهن تهران و بعنوان دختران فراری وارد میشوند و گفتن سرنوشت و ادامه زندگی آنه ...بقدری چِندش آور و وحشتناک میشود که گفتن و نوشتن آن فاجعه آمیز تر است!! خوب آیا خانواده آن جانبازان - آزادگان حق دارند از خود بپرسند ...برای چی؟ !! برای مانع شدن دشمن به روستایی آنهمه خسارات و تلفات !! که نوامیس مردم حفظ شود ...حالا با قاچاق انسان و فاجعه فرار دختران امثال هملن روستا ...

دختر فراری در یک پایانه! اقتصاد آنلاین نوشته است : اینجا کلیک کنید

سونامی دختران فراری

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون ، مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران در تشریح فعالیت‌ها و خدمات این پایگاه‌ها می‌گوید: مددکار خانم و آقا و همچنین روان‌شناس در این پایگاه‌های خدمات اجتماعی فعالیت دارند و با گشت‌زنی در این محلات ذکر شده، نسبت به شناسایی افراد آسیب دیده و آسیب پذیر اقدام می‌کنیم؛ به‌گونه‌ای که این مددکاران در گشت‌زنی‌های خود در پایانه‌ها نسبت به شناسایی دختران و پسران فراری وهمچنین در راه ماندگان و افراد بزهکار اقدام کرده و بر اساس شرایط‌شان آن‌ها را به خانواده بازپیوند داده یا به بهزیستی معرفی می‌کند و این در حالی است که سال گذشته در یکی از پایانه‌ها ۶۰۰ دختر فراری شناسایی شدند.

 - صد البته هزاران دلیل دیگر برای زیر سئوال رفتن دفاع ازتعدادی به اصطلاح  نوامیس مردم ازجمله گسترش عمل های جراحی زیبایی ؛ تجملات ؛ زییور آلات آنها ناسازگاری و ناهمراهی باهمسران زحمتکش خود به بهانه های مختلف از جمله ...وجود دارد آیا وقت آن نرسیده که زنای بامحارم ؛ قاچاق انسان و عمومابعضی از زنان و دختران معلوم الحال !! هرزگی وکلاشی بعضی زنان از آنها به بهانه  های مختلف از جمله زیاده خواهی ها ومیل سیرناشدنی به خواسته ها و... و...تمام شود !! ودر این ساختن دوباره نقشحکومتگران و متولیان امرکجا و چقدر است ...

چه کسی ویا کسانی مسئول و پاسخگو هستند ...مردم ...دولتیان و حاکمان ؟؟

4- الف : همانگونه که در ویدیوی زیر ملاحظه میشود : جناب مهندس سید محمد بحرینیان میگویند ؛چین با 320 میلیارددلارظرف 18 سال 226 میلیون شغل ایجادکرده و ما با متجاوز از 2000 میلیارد دلار ظرف همین مدت در ایجاد 30 میلیون شغل عاجز مانده ایم ...آیا این نشان از سوء مدیریت بیحدنیست ؟؟ 

 

ب : آیا فکرنمیکنید از صدر تا ذیل مدیران و مسئولین کشور اینکاره نیستند !! وآنها که میگویند جای آخوند و مداح و اینگونه افراد درمسجدو منبر است و نه در مدیریت کشور!!؟؟ درست نمی گویند...

مثل اینکه من مهندس برق با گرا یش فشار قوی( را بفرستند روی منبر وعظ !! و واعظ را داخل پست 400  - 63 کیلولت !! یا پست های فشار قوی و دکلهای برق ؟؟)

آدم به جلسه امتحان هم که میرود وقتی عاجز از حل مسائل است بهترنیست بجای تقلب و انواع حقه بازی ...محترمانه ورقه امتحانی را تحویل داده و برود؟؟

چرا آقایان مسئولین که در کارشان نا کارآمد و بی کفایتند استعفا نمیدهند ؟؟!!

ج _ ایران حدود 5% منابع دنیا و حدود یک در صد جمعیت جهان را دارد ...اینوضع کشور و مردم اسفبار و بسیار نکوهیده نیست ؟!!

د : با اینهمه منابع وداشته ها بیکاری برای جوانان و کار  دوشیفت و بعضاً سه شیفت برای حتی کهنسالان پذیرفتنی است ؟؟!!

ه : اینهمه اختلاص - فساد اداری - رشوه - کوه خواری - دریا خواری - رود خواری وهدر دادن منابع کشور که هم نهادینه شده و هم سازمان یافته است موجب شرم و خجالت مسئولین نیست ؟؟ بدنیست سازمان یانهادی ؛ میزانه هزینه ها و ویرانیهای ناشی از مبارزات قبل از انقلاب بسیاری از افراد دانا هوشمند - دلسوز از مردم عادی - خانواده های زندانیان سیاسی قبل و بعد از انقلاب رزمندگان - آزادگان _ 

خانواده شهدا و...متناسب با مسئولیتها و استفاده از منابع کشور بوده است یاخیر؟؟

و : موضوع دوتابعیتی ها - فیشهای نجومی ! چه؟ شد؟؟!! و ...

ز - آخرین آمار ننگ آوری که سال 1395 منتشرشد عبارت بود از :

110 هزار دکترای بیکار - حدود 3.5 میلیون لیسانس و فوق لیسانس و 12.5 میلیون نفر اصحاب کسب و پیشه و مهارتهای حداقلی تا حداکثریِ فنی و تخصصی بودند و الآن علی القاعده خیلی بیشترند که اینجانب «« محمدعلی اثنی عشری ؛ مهندس برق - برادر دو شهید و سه جانباز و مصدوم دفاع مقدس توضیح بیشتر را در دیدار نوروزی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی وجمع عظیمی از مسئولین کشور توضیح دادم که متن این گفتار کوتاه در زیر منتشر شده است »»

 ح : غارتگریهای کولی وار پیش گفته بنده را بیاد سفر سال 1374 هجری شمسی ودو سه روز پس از آزادی نلسون ماندلا در آفریقای جنوبی می اندازد که هم کشورهای اروپایی آماده پذیرش عوامل رژیم آپارتاید و هم مردم آفریقای جنوبی در تدارک برگزاری انتخابات باحضور سیاه پوستانبرای حضور  در همه ارکان حکومت می اندازد ... که سفید پوستان عوامل رژیم آپارتاید آنچنان حریصانه و عجولانه در حال جمع آوری و بردن اموال و دارایی های منقول و تبدیل اموال غیر منقول مثل املاک ؛ ویلاهای کیپ تاون ( محل اتصال اقیانوسهای اطلس و آرام و کناره سواحل سوانتانامو ) بودند که فکرمیکنم بومیهای آفریقای جنوبی هر ویلای مثلا 50 هزار دلاری را به 5 هزار دلار می خریدند!! حالا هم ... چی بگم!!!

د :هرچند به رخ کشیدن و مطرح کردن منابع طبیعی«« که ما 5% منابع کل جهان وفقط حدود 1% جمعبت دنیارا داریم »» زیاد گفته شده است مثلا از بهمن 1357 تا کنون (1398) بنا به گفته کارشناسانی مثل  آقای دکتر رنانی فقط   3.5 میلیارد بشگه نفت خام فروخته ایم که من همیشه میگویم باپول آن یک قاره و نه یک کشور را میشد ساخت !! اما چیزی که امثال من زیاد تکیه میکنند هوش ؛ استعداد و نبوغ ایرانی است ...تاکید میکنم ارزش مالی یک نابغه ودکترای ما معادل بیش از یک حوزه نفتی است و نه یک چاه نفت!! اینهمه ثروت و نابغه ها کجا رفتند ؟؟!!

اخیرآ در بحثهای اتمی و برجامی گفته شده است : اروپا یازده تعهد خود را انجام نداده است :

الف : مگردر دوران جنگ و دولتهای مرحوم هاشمی رفسنجانی وبخصوص  خاتمی اروپا در بیش از 11 مورد با ایران همکاری نمیکرد؟؟ سفرها و فاینانسها و قرار دادهای دولت خاتمی با دول اروپایی را فراموش کردید؟؟!!

ب : علت این مشگلات را بهتر است بررسی کنیم ...امام خمینی در استدلال برای پایان جنگ بعد از آزادی خرمشهر دلایل جالبی مطرح میکنند ...ازجمله میفرمایند چنانچه یک وجب داخل خاک عراق شوید ...اونوقت دیگر دنیا نمی پذیرد که ماداریم دفاع میکنیم و صدام متجاوز است !! ...مضافاً انگیزه سربازان ماکم و انگیزه سربازان عراقی برای نبرد بیشتر میشود !! اونوقت یک از مسئولین با غرور هرچه تمام و در پاسخ به سئوال من که عراق و افغانستان و یمن و سوریه به ما چه که اینهمه هزینه میکنید ...؟؟ گفت ... شما دیگه چرا این حرفهارا میزنید ؟؟ الآن صنعا هستیم ؛ بغداد هستیم ؛ شام هستیم و ...که من یک جمله گفتم ...چرا؟؟ و به چه قیمت ؟؟!!

محمدعلی اثنی عشری - دکتر غلامعلی حداد عادل ب : علت این مشگلات را بهتر است بررسی کنیم ...امام خمینی در استدلال برای پایان جنگ بعد از آزادی خرمشهر دلایل جالبی مطرح میکنند ...ازجمله میفرمایند چنانچه یک وجب داخل خاک عراق شوید ...اونوقت دیگر دنیا نمی پذیرد که ماداریم دفاع میکنیم و صدام متجاوز است !! ...مضافاً انگیزه سربازان ماکم و انگیزه سربازان عراقی برای نبرد بیشتر میشود !! اونوقت یک از مسئولین با غرور هرچه تمام و در پاسخ به سئوال من که عراق و اغانستان و یمن و سوریه به ما چه که اینهمه هزینه میکنید ...؟؟ گفت ... شما دیگه چرا این حرفهارا میزنید ؟؟ الآن صنعا هستیم ؛ بغداد هستیم ؛ شام هستیم و ...که من یک جمله گفتم ...چرا؟؟ و به چه قیمت ؟؟!!

خیلی ها در شروع ریخت و پاش های میلیاردی برای اتمی شدن!! خِشت اول را کج گذاشتند و میلیاردها دلار پول امکانات کشور بباد رفت ...بفرما حالا آقای ترامپ و اطرافیانش در خارج و آنان که نونشون تو دعوا وتحریم و احتمالا جنگ است برای آقای دکتر محمد جواد ظریف را تحت فشار گذاشتن و سریال تلویزیونی میسازند که درستش کن ...چی؟؟ را !! 

ج: هرکجا و هرلحظه خدا را فراموش کردیم و غیر از برای رضای خدا کاری کردیم ...کار خراب شد !! 

ادامه دارد...

اشتراک گذاشتن این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر