ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

تجمع خانواده شهدا و ایثارگران مقابل مجلس

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب نمونه

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد تحول بنیادین و ساختاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند.

حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تجمع جانبازان در ساختمان بنیاد شهید در روز شنبه ۱۴ اسفندماه، چند تن از نمایندگان ملت در بهارستان حمایت خود را از این اقدام اصلاح گرانه اعلام کردند.

نماینده کرمانشاه: تجمع جانبازان یک تجمع صنفی است

قاسم جاسمی نماینده جانباز شیمیایی مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجتماع مسالمت آمیز جانبازان در ساختمان بنیاد شهید یک تجمع صنفی است و هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد و نباید دیگران هم از این موضوع سوءاستفاده کنند. وی افزود: جانبازان همه چیز خود را در راه خدا دادند و برای اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی، مردم،ولایت و رهبری سختی ها را تحمل و همه چیز خود را تقدیم کردند و مصداق بارز آیه ۱۱۰ سوره توبه هستند و با اموال و جان خود در این راه قدم گذاشتند.

نماینده کرمانشاه در مجلس دهم اضافه کرد: برگزاری تحصن صنفی در ساختمان بنیاد، صرفا بخاطر سوء مدیریت از کلان تا پایین و از صدر تا ذیل بنیاد شهید و امور ایثارگران که باید رضایتمندی برای ایثارگران ایجاد کند، است.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید الان دوستان بنیاد شهید این ادعا را داشته باشند کخ ما کار کردیم و زحمت کشیدیم و در خدمت ایثارگران بودیم، اما واقعیت قضیه این است که کسی که در خدمت ایثارگران و جانبازان قرار می گیرد باید شب و روز خود را کنار بگذارد و به حداقل مسائل شخصی زندگی خود برسد.

دکتر جاسمی خاطر نشان کرد: به نظر بنده از نظر مدیریتی باید در مدیریت بنیاد شهید یک تجدیدنظر صورت بگیرد و انشاءالله این تجدید نظر رضایت مندی ایثارگران را از بعد مسائل مادی و معنوی تامین کند.

جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: جانبازان و خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند

جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی خواسته های برحق جانبازان اظهار داشت: جانبازان و خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند و همه ما اعتقاد داریم که اگر آنها نبودند، ما الان در کشور امنیت کنونی را نداشتیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان باید با سعه صدر با مطالبات این قشر عزیز جامعه برخورد کنند تا نیازهای انها برآورده شود. وی اظهار داشت: باید با یک نگاه و دید خاص و ویژه، نیازهای این عزیزان در بحث پزشکی، دارویی، رفاهی و معیشتی برآورده شود و همه ما چه مجلس و چه دولت نسبت به این عزیزان مسئولیت دوچندان داریم و در برابر آنها باید پاسخگو باشیم.

جلیل مختار نماینده خوزستان در پایان حمایت خود را از اجتماع مسالمت آمیز جانبازان در ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد و گفت : امیدوارم مسئولان بنیاد بیش از این با پافشاری بر روش های ناکارآمد مدیریتی خود این عزیزان را مکدر نکنند.

 

نماینده شهرضا: جانبازان از نظام حمایت کردند، ما هم از آنها حمایت می کنیم

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر طبق قانون باید حداقل نیازهای معیشتی را برای ایثارگران فراهم کند.

“سمیه محمودی” فرزند شهید غلامرضا محمودی قائم مقام تیپ قمر بنی هاشم با اشاره به این مطلب که جانبازانی که اکنون در سنین میانسالی و پیری قرار دارند، جوانی و زندگی خود را در دفاع از مرزهای عزت و شرف مرزهای اسلامی سپری کردند یادآور شد: این عزیزان دوران سختی را گذراندند و در برهه ای از زمان به عنوان جوانان این کشور به جبهه رفتند و دچار صدمات جسمانی و روحی فراوانی شده اند.

وی گفت: اینکه در حال حاضر از لحاظ معیشتی نیازهایی را دارند، بنیاد و مسئولان موظفند حداقل توان خود را برای برطرف کردن آن به کار ببرند و توجه ویژه دولت به این قضیه ضروری است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همین ها هستند که در دوران سختی و پر فراز و نشیب انقلاب و دفاع مقدس با رضایت، جان خود را به خطر انداخته و حمایت خود را به اثبات رسانده اند.

فرزند سردار شهید غلامرضا محمودی در خانه ملت تاکید کرد: من حمایت کامل خود را از جانبازان و ایثارگران اعلام می کنم و معتقدم هر کاری برای آنها بکنیم باز هم کم کرده ایم.

فاش نیوز

بیشتر (1)

کد خبر: ۳۴۰۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۹ 25 August 2013

جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران امروز یکشنبه در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران اصفهانی پیش از ظهر امروز یکشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان، عدم پرداخت حقوق خود را دلیل این تجمع عنوان کردند و خواستار رسیدگی مسئولان به این مسئله شدند.

یکی از افراد حاضر در این تجمع در گفت‌وگو با فارس گفت: چندین سال است که حقوق مربوط به ایثارگران و خانواده شهدا را پرداخت نمی‌کنند و حالا قصد دارند به جای حقوق، سهام بدهند.

وی اضافه کرد: این سهام در بورس هیچ ارزشی نداشته و مشکلاتی را برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد می‌کند.

این فرد حاضر در تجمع امروز مقابل خانه ملت همچنین گفت: ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که اجرای قانون در این زمینه را پیگیری کنند تا بنیاد شهید به درستی به وظایف خود در این راستا عمل کند.

فریاد های رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس بر سر بنیاد شهید:
این وهن نظام است که پدر شهید برای مسائل درمانی مراجعه و هزینه های نسخه او را بیمه پرداخت نکند...

 

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرایی نشدن وعده های رییس بنیاد شهید در خصوص بیمه ایثارگران متذکر شد: متاسفانه بنیاد شهید در خصوص بیمه تکمیلی ایثارگران توپ را در زمین سازمان برنامه و بودجه می اندازد و می گوید به ما بودجه نمی دهد و ما در این خصوص بسیار نگران هستیم.

وی اضافه کرد: ایثارگران در حال حاضر در سراسر کشور با مشکلات فراوانی در زمینه مسائل درمانی و بهداشتی مواجه هستند و این موضوع به ما به عنوان فراکسیون ایثارگران مجلس دائما منعکس می شود. ایثارگران در این خصوص گله مند هستند و فریادشان به آسمان بلند شده است.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس دهم تاکید کرد: دولت بالاخره در این مورد باید یک فکر اساسی کند و این وهن نظام است که پدر شهید برای مسائل درمانی مراجعه و هزینه های نسخه او را بیمه پرداخت نکند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال انبوه پیامک ها و تماس های مکرر ایثارگران به نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: حرف ایثارگران این است که شما به عنوان نماینده ایثارگران حرف ما را به دولت، مجلس و مسئولین برسانید و بگویید که اگر رزم ما نبود آیا شما رئیس جمهور و رئیس مجلس بودید؟

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان تصریح کرد: ایثارگران از ما می خواهند که در مجلس برای احقاق حقوقشان فریاد بکشیم؛ اگر چه آقای شهیدی دو سه هفته قبل قول داد که مشکلات بیمه ایثارگران را برطرف خواهد کرد و نتیجه را به ما منعکس می کند که متاسفانه تا کنون این امر میسر نشده است و تحمل ما در حال سرریز شدن است.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی در خصوص زمزمه برگزاری تجمع های اعتراض آمیز از سوی ایثارگران اظهار داشت: ما با برگزاری تجمع ایثارگران در شرایط کنونی موافق نیستیم و تلاش می کنیم در هفته جاری موضوع بیمه تکمیلی را حل و فصل کنیم.
 statistics-آمار

براساس آمار بنیادشهید، در زمان حاضر آمار جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ تن، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ تن، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند.

همچنین شمار آزادگان ۴۲ هزار و ۹۷۱ تن، تعداد شهدای کشور ۲۲۴ هزار و ۶۵۵ تن و حدود ۵۲ هزار و ۳۹۲ پدر شهید و ۱۰۹ هزار و ۴۳۱ مادر شهید در قید حیات بسر می برند.

شمار همسران شهدا نیز ۶۳ هزار و ۲۰۹ تن، تعداد فرزندان پسر شهدا، ۸۸ هزار و ۲۰۶ تن و شمار فرزندان دختر هم ۸۷ هزار و ۶۹۱ تن است.

ایرنا

اضافه کردن نظر