ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

گفت و گو ی خواندنی با رزمنده 12 ساله دفاع مقدس؛

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب نمونه

 گفت و گو ی خواندنی با رزمنده 12 ساله دفاع مقدس؛
 
دفاع مقدس نعمت اتحاد و همدلی را به ملت ایران هدیه کرد/جنگ های نیابتی را باید در کنار مرزهای اسرائیل مدیریت کرد
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۴ ب.ظ حمید بلوچ قرائی رزمنده 12 ساله که موفق به حضور در جبهه های دفاع مقدس شده، دوران سخت جنگ تحمیلی را یکی از نعمت های الهی برشمرد و افزود: دفاع مقدس گنجینه گرانبهائی دارد که باید برای نسلهای آینده انقلاب اسلامی همه دستاوردهایش تبیین و ترویج داده شود.

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، در ایام هفته دفاع مقدس به سراغ تنها رزمنده نوجوان تربتی رفت و با او به گفت و گو نشست.

 حمید بلوچ قرائی متولد سال ۱۳۵۲ روستای صفی آباد شهرستان زاوه می باشد که هم اکنون با ۳۶ ماه سابقه جبهه و ۶۵ درصد جانبازی از ناحیه سر، پا شکم و دست مشقت های زیادی را در دوران حیات خود سپری می کند اما از رفتار و کردار خویش پشیمان نشده و این حرکت انقلابی در نوجوانی را برگرفته از قیام عاشورا می داند.

 وی افزود: پس از اینکه دوران ابتدائی را با موفقیت پشت سر گذاشتم به دلیل شوق و حرارتی که در مساجد و تکایا برای اعزام به جبهه ها بود، تصمیم به حضور در جبهه گرفتم، به دلیل سن کمی که داشتم از ثبت نام من خودداری شد، اما با سایر رزمندگان در اتوبوس مخفی شده و به مشهد رفتم.

 او می گوید: در ورزشگاه تختی مشهد وقتی که متوجه شدم واقعا از اعزام من خودداری می شود، اسلحه فرمانده وقت سپاه برادر رجب نیا را سرقت کردم و گفتم تا کارت اعزام من را ندهید اسلحه را نمی دهم، انها یک مساعدت سوری کردند اما بازهم از رفتن من به جبهه ها ممانعت شد تا اینکه زیر صندلی های قطار مخفی شده و خود را به جبهه های جنوب رساندم.

 بلوچ قرائی اذعان داشت: ۳۶ ماه در جبهه ها حضور فعال و مستمر داشتم و در عملیات های کربلای۴، کربلای ۵، بیت المقدس۲ و همچنین عملیات مرصاد شرکت کردم.

 این رزمنده اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ۴ مرحله مجروح شدم و پس از مجروحیت ناشی از اصابت ترکش در سر و بدنم ۳ مرتبه به کشورهای اروپائی برای مداوا اعزام شدم که بیشترین آن ۱۵ ماه در آلمان و ۳ ماه در انگلستان بود.

 

 وی گفت: زمانی که به کشور آلمان رفته بودم با منافقین درگیر شدم و به ناحق سه ماه من را زندانی کردند که با همکاری برادر جزایری که ان زمان مسئول بهداشت و درمان جبهه ها بود و همچنین با  پرداخت ۳ هزار مارک غرامت بلاخره آزاد شده و به میهن بازگشتم.

 حمید بلوچ قرائی هزینه مداوای خود را بسیار سرسام اور می داند و از بی اعتنایی مسئولان به ایثارگران جامعه گلایه فراوانی دارد و می گوید: ما برای حفظ دین خدا و لبیک به فرمان ولی امیر مسلمین جهان به دفاع از آب و خاک کشور برخاستیم و این سزاوار نیست که مسئولان نظام و بخصوص مدیران بنیاد شهید این چنین رفتاری با ایثارگران داشته باشند، زیرا اگر دوباره کشور دچار تهدید جدی شود باز همین ایثارگران هستند که با میل و رغبت به دفاع از کشور خواهند پرداخت.

وی اذعان کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۰۵ میلیون تومان هزینه مداوای خود کردم، بطوریکه برای یک چکاپ کامل آزمایش خون، ام آر ای و سی تی اسکن که به کشور آلمان فرستادم تنها ۸۵ میلیون تومان هزینه آزمایشات و ۱۵ میلیون نیز هزینه داروهایم شد، اما هیچگاه به بنیاد شهید مراجعه نکردم، چون می دانم که اعتنایی نمی کنند.

این رزمنده در ادامه به جوانانی که رفتن به خارج از کشور را در اذهان خود می پرورانند توصیه کرد که در کشور خود بمانند و این افکار را از خود دور سازند، خودم سه بار به کشورهای مختلف اروپائی رفتم و هیچ کجا برایم ایران نمی شد، به ماهواره ها و تبلیغات مسمومی که به خوراک جوانان می دهند توجه نکنند.

وی بیان داشت: مردم به هیچ عنوان به دولتها کار ندارند و فقط گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند تا در فاع از کیان نظام پا در رکاب ولایت مبارزه کنند.

 بلوچ قرائی از کسانی که در داخل کشور به کمک های نظامی و مستشاری ایران به جبهه مقاومت معترض هستند به شدت انتقاد کرد و افزود: جنگ های نیابتی را که آمریکا و ال سعود خائن به راه انداختند را باید در کنار مرزهای اسرائیل مدیریت کرد و گرنه با کشیده شدن این جنگها به مرزهای جمهوری اسلامی ایران، کشور دچار آسیب جدی می شود، چون هدف از این ناامنی ها و راه اهدازی گروههای تکفیری انقلاب اسلامی ایران است.

 این رزمنده در پایان تنها آرزوی خود را دیدار خصوصی با رهبر معظم انقلاب اسلامی و اعزام به جبهه های مقاومت عنوان کرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاشتن این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر